czwartek, 23 września 2010

Zlota ... niemiecka jesien.


Jak na jesień to dzień byl wyjątkowo piękny. Gdyby nie to, ze mieszkamy w Niemczech, to powiedziałabym złota, polska jesień.
Co prawda dni juz wstają pozniej, zwłaszcza tu na Zachodzie i dzis kiedy wyruszaliśmy o siódmej rano do kliniki, bylo jeszcze szarawo. Dotarliśmy jednak, kiedy słonko juz wyjrzało i nawet zaczęlo nieźle przygrzewać.
Laborek jeszcze byl zamknięty, więc musieliśmy czekac. Ale warto bylo, bo wyniki ma nasza ''Mala'' dobre. Maz zapytał lekarza, o wczesniejsze wyniki, które byly za wysokie, ale tak jak spodziewałam się bylo to wynikiem podawania kortyzonu. Cale szczescie, bo trochę mnie martwiły.
Marta dostała wielki pojemnik na mocz i będzie tam siusiała przez dobę, zeby sprawdzić jak pracują nerki. To juz druga taka akcja.
Czuje się nieźle, choc ma nadal problemy z chodzeniem. Mówi, ze nogi ma takie trochę drętwe. Bardzo trzesa jej się ręce, ale makijaż jakos zawsze jej pięknie wychodzi :)
Wrocilismy dosc szybko do domu i córcia odespała wczesną pobudkę.
Ja wykorzystując piekną pogodę pomyłam okna, powiesiłam swieze firanki, porobiłam porządki z kwiatami na balkoniku, a Marta pomogła w przygotowaniu obiadku.
Mimo problemów z rekami dzielnie obierała ziemniaki i tlukla kotlety. Trochę cwiczen tez jej się przyda :)

Te dwa tygodnie odpoczynku od szpitala, lekarzy, pielęgniarek tak szybko mijają. Niestety juz w poniedzialek zaczyna się czwarta seria i trzy dni w szpitalu.
Choc z drugiej strony to chciałabym, zeby leczenie zakonczylo się jak najszybciej i zeby bylo skuteczne.
Mój kolega przysłał mi piekną sentencję, która bardzo odzwierciedla moje uczucia w chwili obecnej.
Boże, daj mi siłę, abym mógł zmienić to, co zmienić jestem w stanie. Daj mi cierpliwość, bym mógł znieść to, czego zmienić nie mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.
Marek Aureliusz

2 komentarze:

  1. Trafiłam tutaj przypadkiem do Was.Wszystkiego dobrego życzę,będę trzymac kciuki z całych sił,nie będę się modlić bo wierzę tylko w lekarzy .....ale czuję ,że wiele osób jest z Wami i że się uda.Piękna ta Twoja córcia...

    OdpowiedzUsuń
  2. Pieknie dziekuje w imieniu swoim i Marty :)

    OdpowiedzUsuń